Zabójczy wzrost cen

Ceny energii elektrycznej jak je obniżyć?

Kiedy pojawia się kryzys zazwyczaj towarzyszy mu inflacja które jest zmorą dla naszych finansów. Co to jest zatem inflacja i czy rzeczywiście jest tak groźna dla naszych finansów? Oczywiście jest bardzo groźna a inflacja to nic innego jak wzrost cen często niekontrolowany wzrost cen.

Tak więc jeżeli przetrzymujemy pieniądze w domu a nie w banku to nasze pieniądze tracą na wartości tylko dlatego że na rynku finansowym jest inflacja. Pieniądz więc nasz traci na wartości i by nie tracił powinniśmy umieścić nasze oszczędności w banku, albo na rynku lokat bankowych albo koszt oszczędnościowych.


http://pgebok.pl/

http://rwebok.pl/

Można również zakupić obligacje skarbu państwa bowiem na tym rynkach nasze pieniądze są bezpieczne. Najczęściej nasze oszczędności lokowaliśmy ostatnio na lokatach bankowych które nie tylko dawały bezpieczeństwo im i nie zżerała je już inflacja ale również dawały zysk. Pamiętajmy że zysk z lokat bankowych zależy od oprocentowania lokaty oraz od podatku od zysku. Kiedy na rynku lokat bankowych były lokaty bez podatku belki zysk oczywiście był większy bowiem tylko inflacja decydowała jaki o zysku z lokat bankowych. Niestety lokaty bez podatku od zysku już nie funkcjonują na tym rynku i niestety teraz zysk z lokat bankowych jest zdecydowanie mniejszy. Niestety systematycznie też spada oprocentowanie lokat bankowych ponieważ rada polityki pieniężnej stale obniża stopy procentowe co natychmiast skutkowało obniżką oprocentowania lokat bankowych. Na szczęście rada polityki pieniężnej postanowiła na razie zamrozić stopy procentowe więc oprocentowanie lokat bankowych powinno pozostać na tym samym poziomie co obecnie.


http://ilewat.pl/

Jeżeli więc nie zmieni się inflacja to znaczy jeżeli nie będzie wyższa to również zysk z lokat bankowych będzie mniej więcej na tym samym poziomie co teraz, a może być jeszcze wyższy jeżeli inflacja będzie niższa. Wzrost cen jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem dla nas wszystkich więc wszystkim marzy się żeby wreszcie kryzys się skończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>