Energia odnawialna z limitami?

Energia odnawialna z limitami?

Niemcy zdecydowali się na zmianę zasad publicznego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii. Bundestag przegłosował w zeszłym tygodniu, że będzie to koniec wsparcia w postaci taryf feed-in a zastąpią ją publiczne aukcje energii z elektrowni wiatrowych. Celem zmian zasad wsparcia dla OZE jest obniżenie kosztów OZE.
Roczny limit energii wiatrowej.

Limit na moce dla OZE

Zmiany pozwolą na to by na stan w 2017 roku sprawować większą kontrolę nad tempem instalacji nowych mocy wytwórczych energii odnawialnej. Istniejący system wsparcia cenowego całkowicie zastąpić system aukcji i rocznych limitów ustalonych dla poszczególnych źródeł energii. Dla energii naziemnej ograniczenie mocy wynosi 2,8 GW rocznie do roku 2020, co odpowiada około tysiąca turbin wiatrowych. W przypadku energii słonecznej stosuje górny limit 600 MW, oczywiście, nie stosuje się to do małych elektrowni o mocy zainstalowanej poniżej 750 kW, a więc nie dla paneli dachowych. Limit dla morskiej energetyki wiatrowej wchodzi w życie w 2021 roku i będą ustalane każdego roku oddzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>