Kalkulatory energetyczne

kalkulator energii

Kalkulator poboru mocy
Zobacz ile energii zużywają w ciągu jednego dnia twoje urządzenia energetyczne. Wystarczy podać odpowiednie dane, które wymagane są przez aplikacje.

sprzęt Ilość sprzętu Moc (W) Godziny codziennego użytku kWh dziennie kWh za miesiąc

Jak korzystać?

Oszczędności korzystania z kalkulatora płyną jeśli zdamy sobie sprawę, które urządzenia pobierają najwięcej energii.

Wyposażenie/sprzęt: Jakie urządzenie chcemy zbadać? Mamy sklasyfikowane urządzenia elektrycznych zgodnie z specyfiką pomieszczeń w domu.

Ile urządzeń elektronicznych tego samego typu używasz? Na przykład, jak wiele telewizorów, ładowarek do telefonu, komputerów działa w jednym momencie. Myśląc, że dwa telewizory energooszczędne pobierają mniej niż ten starego typu, możesz się na tym przejechać.

Moc: Jaką moc (w watach) ma twoje urządzenie, wystarczy spojrzeć na urządzenie i etykietę naklejoną pod spodem czy z boku urządzenia. Im więcej W wykazuje tym większym pożeraczem energii będzie. Najbardziej uciążliwe okazują się mikrofale o mocy nawet 3500W, kuchenki elektryczne także 3500W nawet 4000W. Za nimi czajniki, pralki, suszarki i zmywarki. Lodówki są pożeraczami ze względu na to, że prąd pobierają 24/7, ich moc do zaledwie 300W w przypadku starszych modeli.

Godziny codziennego użytku: Jak długo można korzystać z blendera, ile minut potrzebuje czajnik na zagotowanie wody?

Można dodać dowolną liczbę urządzeń elektrycznych, jakich tylko chcesz, ich mocy i czas pracy. Wykonaj badanie chociaż dla własnej świadomości.Następnie kalkulator energii automatycznie epoda ci ilość całkowitego zużycia energii.

Jak zaoszczędzić na rachunku?
kalkulator energii
Oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną jest łatwiejsze, jeśli wiesz dokładnie, co masz robić. Przy pomocy kalkulatora możesz poznać stan rzeczywistego zużycia. Zobacz co pobiera najwięcej kWh i pomyśl co możesz zrobić. Wykonaj przykładową kalkulację, ja w swoje uwzględniłem najwyższe pobory, jeśli chodzi i urządzenia używane sporadycznie takie jak suszarka do włosów, blender, depilator czy sokowirówka obliczyłem, że miesięcznie korzystam z nich około 1,5 godziny. Wyszło, że miesięcznie mój dom pobiera 712 kWh. To zraz z opłatą dystrybucyjną jakieś 420 złotych/mc. W sumie to zgadzam się z kalkulatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>