Jak działa licznik przedpłatowy?

Prepaid licznik energii

Licznik przedpłatowy to dobre rozwiązanie na działkę czy domu letniskowego, ale odbiorcy decydują się na to urządzenie w domach. Statystyki mówią, że w naszym kraju jest już zamontowanych ponad 300 tysięcy takich urządzeń. Na jakiej zasadzie działa licznik pre-paid, komu pomogą oszczędzać?

Jak to działa?
Rozliczenia pre-paid to w dobie wysokich cen energii rozwiązania, na które decydują się osoby, które nie mają problemu z opłacaniem rachunków za prąd, tzw. „trudnych klientów”. Dystrybutor może zadecydować na wniosek sprzedawcy o zmianie licznika u odbiorcy na ten model, kiedy odbiorca nie reguluje zobowiązań. Jednak coraz więcej jest próśb o instalację takiego licznika. Osoby, które chcą zamontować takie urządzenie powinny zgłosić się do Biura Obsługi Klienta swojego przedsiębiorstwa energetycznego. Z pewnością konieczne będzie podpisanie aneksu do umowy.

Obsługa licznika pre-paid
Ich działanie nie jest skomplikowane, jeśli ktoś korzysta z telefonu na kartę to z pewnością sobie poradzi. Wystarczy zakupić w autoryzowanym punkcie, bądź przez Internet dwudziesto cyfrowy kod energetyczny na wybraną przez nas kwotę. Odbiorca musi tez ponieść opłatę manipulacyjną. Na klawiaturze licznika należy pisać kod i zatwierdzić, sam licznik jak i paragon z kodem pomoże nam w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>