Ceny prądu w Europie

ceny prądu w Europie

Eurostat przedstawił ceny energii w Europie. przedstawiam artykuł, który zwraca uwagę na kształtowanie się cen energii elektrycznej zarówno dla przemysłu i gospodarstw domowych konsumentami wewnątrz Unii Europejskiej (UE), ale zawiera również dane dotyczące cen z Norwegii, Liechtensteinu, Islandii, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii (FYROM), Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry , Serbia, Turcja, Mołdawia i Kosowo (na mocy rezolucji nr 1244 Rady Bezpieczeństwa ONZ).

Cena energii w UE zależy od wielu różnych warunków podaży i popytu, (kalkulator energii może pomóc porównać jedynie sprzedawców) w tym sytuacji geopolitycznej, dywersyfikacji importu, koszty sieci, koszty ochrony środowiska, w trudnych warunkach pogodowych, lub poziomów akcyzy i podatków. Należy pamiętać, że ceny przedstawione w niniejszym artykule zawierają podatki, opłaty i VAT dla odbiorców w gospodarstwach domowych, ale nie zawierają podatków ani zwrotowi i opłaty i VAT dla użytkowników przemysłowych / handlowych. Zestawienie średnich cen w euro za kilowatogodzinę energii elektrycznej w ciągu ostatnich 3 lat (drugi semestr na każdy rok) podano w tabeli poniżej.

ceny prądu w Europie

ceny prądu w Europie

Główne ustalenia statystyczne Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych
Dla średniej wielkości gospodarstw domowych , ceny energii elektrycznej w drugim półroczu 2015 roku były najwyższe w UE w Danii (0,304 EUR za kWh), Niemczech (0,295 EUR za kWh) i Irlandii (0,245 EUR za kWh) (patrz rysunek 1 i tabela 1). Najniższe ceny energii elektrycznej w UE dla gospodarstw domowych odnotowano w Bułgarii (0,096 EUR za kWh), na Węgrzech (0,115 EUR za kWh) i Litwy (0,124 EUR za kWh). Cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Danii był ponad 3 razy wyższa niż cena w Bułgarii.

UE-28 średnia cena (cena ta jest ważony z najnowszym krajowym zużyciu energii elektrycznej w sektorze gospodarstw domowych, które jest dane na rok 2014) wynosi 0,211 euro za kWh.

Ceny energii elektrycznej dla odbiorców przemysłowych
Dla odbiorców przemysłowych , ceny energii elektrycznej w drugim półroczu 2015 roku były najwyższe we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemiec (patrz rysunek 6). UE-28 średnia cena (cena ta jest ważony z najnowszej dostępnej (2014) konsumpcyjne dla odbiorców przemysłowych) wynosiła 0,119 euro za kWh.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>