Promocja efektywności energetycznej

Promocja efektywności energetycznej

Unia Europejska, Rządy państw jak i firmy przemysłowe są bardzo chętni, do tego aby używać mało energii. Dlatego podmioty te chcą spierać wysiłki efektywności energetycznej na dwa sposoby: po pierwsze, poprzez rzeczywiste doradztwo w zakresie efektywności energetycznej i po drugie jako etap realizacji.

Pierwszy krok: Konsultacje finansowania
Jedyna rada, to realizacja: Według tej zasady w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) prowadzone są przez wykwalifikowanego i niezależnego doradcę szkolenia. W pierwszym etapie brak informacji i potencjał oszczędności energii w firmie uznawane są za karygodne, każda firma powinna mieć chociaż najmniejszy plan na oszczędności. Porady mają na celu określenie ekonomicznie określonego potencjału w zakresie efektywności energetycznej, zarówno w zakresie budynków i obiektów, jak i zachowania użytkowników – pracowników. Dotowane doradztwo energetyczne musi być wysokiej jakości, audyty energetyczne w rozumieniu dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej UE, cechują pewnie wytyczne aby nim sprostać należy więc przyłożyć wszelkie starania do ich spełnienia.

Drugi krok: wdrożenie w promocji
Firmy i przedsiębiorstwa, które chcą się zrealizować poprzez efektywność energetyczną oszczędności energii jak i doradztwo są również zachęcane do wdrożenia nowoczesnych nowinek technologicznych. W celu zwiększenia szybkości reakcji ponadto wspierać wdrażanie objawionych potencjalnych oszczędności do uruchomienia działań z konsultantem energii. Porady lub wsparcie realizacji jest dopuszczalne jedynie w zakresie finansowania, jeżeli jest to wykonywane przez zatwierdzone przez konsultanta energetycznego. Wybór konsultanta jest zależny od spółki.

Efektywność: efektywność energetyczna w biznesie
Czy moja firma skorzysta na radach, dot. energooszczędność, czy konsultacja będzie dla niej przydatna? To pytanie może nurtować wielu przedsiębiorców. Odpowiedź pochodzi z renomowanego Instytutu Fraunhofera: i jest jednoznaczna, tak. Naukowcy przeprowadzali wywiad wśród wielu profesji piekarzy, rzeźników, rzemieślników, małych przedsiębiorstw przemysłowych i sklepów detalicznych, którzy mieli za sobą usługę doradczą w zakresie efektywności energetycznej i dokładnie studiował odpowiedzi doradcy. Następnie wdrożyli je w swoich zakładach i faktycznie odnotowali oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>