7 mitów o diodach LED

7 mitów o diodach LED

Prawie każda zmiana, zwykle wywołuje u ludzi silne reakcje, często spotykamy się z niezrozumieniem i falą krytyki od różnych „ekspertów” i to tyczy się każdej dziedziny. W latach 70. ubiegłego wieku, kiedy technologia informacyjna była w powijakach, obserwując krytyków komputerów osobistych, dzisiaj się z nich śmiejemy. W latach osiemdziesiątych, niektórzy twierdził, że telefon komórkowy wystarczy tylko dostojnikom typu Gordona Gekko. W 2002 roku, dwa lata przed rozpoczęciem Facebooka, ktoś przewidywał upadek z Internetu. I tak rodzą się mity, czas najwyższy rozprawić się z tymi, które nie pozwalają nam oszczędzać gdyż głoszą nieużyteczność żarówek LED.

Jakie są mity i półprawdy krążące o najnowszych rodzajach oświetlenia?

Mit 1: Dioda LED świeci na zawsze i nigdy nie inaczej
Światło diody LED nie będzie trwać wiecznie. Lampy LED mogą świecić do 50000 godzin lub więcej, ale z czasem ich strumień świetlny spadnie do 70% wartości początkowej. Powinny więc świecie przez 24 godziny na dobę przez sześć lat, co jest wielokrotnie dłużej niż zwykłe żarówki, a są ponad dwukrotnie bardziej energooszczędne.

Mit 2: Globalny spisek dot. łapówek
Przepisy likwidując sprzedaży zwykłych żarówek rzekomo są efektem łapówkę dla posłów, którą wręczyły duże firmy produkujące oświetlenie. Całkowity zakaz sprzedaży i importu zwykłych żarówek były najpierw na Kubie i Argentynie. Ustawodawstwo opowiedziało się przeciwko słynnemu wynalazku Edisona. Podobne ramy ustawowe dla stopniowego tłumienia żarówek pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Izraelu, Brazylii, Kanadzie, Rosji, i na Kubie. Można, więc węszyć podstęp, żarówki tradycyjne zostaną wyparte pod zasłoną ochrony środowiska, co będzie mieć przełożenie na zyski.

Mit 3: Żarówki LED świeci blado niebieskim kolorem i migają
Pierwsze żarówki LED mają różne wady. Dziś można regulować ich światło również przyciemnić (przynajmniej niektóre typy) lub wybrać różne odcienie. Żarówki LED nie migały, zarzucano to świetlówką, a LEDom oberwało się niczym rykoszetem.

Mit 4: Montaż oświetlenia LED źle działa na rośliny

Zwiędły, uschły ale nie możesz przyznać się, że mało ci na nich zależało? Przed rozpoczęciem obwiniania za to złe źródło światła LED, skup się na faktach. Rośliny rozwijają się, kiedy mają odpowiedni zakres natężenia i barwy światła. Jedna lubi fioletowy, niebieski chyba większość czerwony. Fioletowy i niebieski kolor odpowiada długości fal od 400 do 520 nanometrów (nm), natomiast kolor czerwony ma długość fali w zakresie 620-700 nm. Czerwone światło jest dobre dla roślin. LED charakteryzuje się długością fali w zakresie od 400 do 760 nm. Więc jest to właściwy wybór źródeł LED , która będzie przydatna dla kwiatów.

Mit 5: Żarówki LED nie emitują światło
Prawdą jest, że żarówki LED nie pozostawiają promieniowania cieplnego. Jednak dioda LED musi także uciec przewodzących energię cieplną. To jest powód, dlaczego niektórzy diody LED mają wbudowany radiator, który zapewnia większą wydajność energetyczną.

Mit 6: źródła światła LED są zbyt drogie
Gdy idziesz do sklepu elektronicznego, ceny przemawiają wyraźnie na korzyść świetlówek kompaktowych lub żarówek zwykłych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Koszty akwizycji to tylko jeden ze składników całkowitych kosztów oświetlenia domowego. Po dodaniu do równania innych, a także kosztów eksploatacji (zużycie energii elektrycznej żarówki i cena energii elektrycznej oraz wszelkich ponownych zakupów), otrzymujemy zupełnie inny wynik. Przy porównywaniu kosztów ogólnych różnych źródeł światła, w ciągu 10 lat pojawiły się najlepsze odpowiednie lampy LED.

Mit 7: Żarówka o mocy 3 watów świeci jaśniej niż 1 wat
Nowoczesne oświetlenie nie ocenia się na podstawie watów, gdyż, aa przykład, 60 watowa żarówka można dostarczyć tyle światła, że wystarczy do czytania książek. Przy mniejszym poborze mocy w watach żarówki LED jest tworzony równy lub wyższy strumień świetlny, ale musi mieć to odzwierciedlenie w lumenach, parametr, który określa, jak dobrze świecą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>