Aukcja energii, czyli zbiorowy siła

Aukcja energii, czyli zbiorowy siła nabywcza

Aukcja energii to inaczej zbiorowe kupowanie, wydawcy takiej akcji liczą na korzyści, zarówno dla przystępujących jak i oferentów. Ale czy wiesz, że przez taki wybór można zaoszczędzić? Konsumenci otrzymują tańszą energię jaki są włączeni do innych promocji, wszyscy jednocześnie podlegają pod ten sam regulamin, co dodatkowo chroni odbiorców.

Korzyści płynące z przetargów
Korzyści mogą być wynosić nawet do 100 złotych na rachunkach za energię. Możesz w ten sposób dokonać wyboru najbardziej odpowiedniej umowy sprzedaży energii w danej sytuacji, jakiej znajduje się twoje gospodarstwo czy firma. Dodatkowo jeśli chcesz ,jeśli jest to opłacalne możesz zmienić taryfę energii.

Aukcja ma wyraźną przewagę?
Na aukcji energii, to sprzedawcy licytują jak stawę za kWh są wstanie zaakceptować, najniższa oferta wygrywa. Przebijanie cen energii odbywa się „w dół”, oznacza to, że trzeba zaproponować niższą cenę nić konkurent. Aukcja może być ukryta, sprzedawcy zgłaszają swoje oferty nie wiedząc o ofercie konkurenta, bądź każdy uczestnik wie jaka stawka jest obecnie najniższa. Takie działanie zapewnia najlepszą cenę energii i dużą zniżkę, którą może zagwarantować sprzedawca ze względu na duży wolumen zamówienia. Wspólne zakupy, aukcja energii odbywa się w naszym kraju po raz pierwszy dla klientów indywidualnych. Jak ogłosiła Federacja Konsumentów, która przeprowadza aukcję, niewiele podmiotów zgłosiło się do udziału. Przetargi na energię zwykle przeprowadzały gminy, które robiły to na podstawie ustawy o zamówieniach publicznych. Sprzedawca, który wygrał dostarczał energię do budynków gminnych, zasilał lampy uliczne czy gminną infrastrukturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>