Kradzież energii elektrycznej

Kradzież energii elektrycznej

W jaki sposób można stwierdzić, czy dochodzi do kradzieży energii elektrycznej? Jak zgłosić taki incydent i jakie są kary dla tych, którzy kradną energię?

Kradzież prądu
Kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem, podlega karze grzywny i kary pozbawienia wolności. Kradzież energii jest z tych przestępstw, który godzi nie tylko w zbiorowe interesy ale także zagraża finansom okradanej spółki.

Kradzież energii elektrycznej, jak ją rozpoznać?
Jak mogę sprawdzić, czy ktoś dokonuje kradzieży energii elektrycznej? Pytanie należy do tych, na które nie jest łatwo odpowiedzieć. Do oceny ewentualnej kradzieży energii mogą nas nakierować:

Miernik elektryczny umieszczony w łatwo dostępnym miejscu lub na wspólnym obszarze poboru, który bardzo często wykazuje skoki napięcia.
Licznik, który rozpoczyna „zalicza” częste skoki. Nagły wzrost kosztów rachunków spowodowanych konsumpcją, może oznaczać, że ktoś podpiął się do naszej linii
W przypadku tych trzech sygnałów warto rozpocząć dokładniejsze monitorowanie licznika. Tylko poprzez sprawdzenie licznika energii elektrycznej będziesz w stanie powiedzieć, czy jesteś ofiarą kradzieży energii elektrycznej. Pierwszą rzeczą, aby to odkryć, jest badanie, wyłącz wszystkie urządzenia i zobacz, czy konsumpcja energii nadal jest naliczana.

Kradzież lub utrata energii?
Nagły wzrost zużycia energii elektrycznej może być także przyczyną niesprawności domowej instalacji elektrycznej. Jeżeli instalacja elektryczna jest bardzo stara, odłączyć prąd w domu, przy użyciu urządzenia do ratowania życia i także monitoruj licznika energii. Tylko w ten sposób można stwierdzić, czy konsumpcja jest związana z wyciekiem elektrycznego lub kradzieży energii.. Kontakt z dobrego elektryka także może pomóc, zawsze możesz też zgłosić o sprawdzenie urządzenia pomiarowego do dystrybutora, ale to wiąże się z kosztami.

Co jeśli ktoś kradnie prąd
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, zgłosić sprawę na policję. Należy skontaktować się z technikiem od dostaw ale możesz zostać oskarżony o manipulowanie lub sprzedaż energii osobom trzecim. Lepiej więc zawiadomić organy ścigania.

Po zawiadomieniu policji, ona skontaktuje się z dostawcą energii, następnie zacznie się etap poszukiwania złodzieja. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej popularnymi sposobami kradzieży energii elektrycznej są:

Przyłączenie kabla do sieci publicznej.
Manipulowanie miernikiem domowym poprzez zastosowanie magnesu.
Manipulowanie licznika poprzez zmianę oprogramowania (rzadko występuje).

Jedno przemyślenie na temat “Kradzież energii elektrycznej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>