Energia elektyczna a transport

energia

W Europie prawie 34% naszej energii wykorzystywana jest to przewożenia osób i towarów z jednego miejsca do drugiego. Sektor transportu obejmuje wszystkie rodzaje transportu czyli od samochodów osobowych (samochody, lekkich ciężarówek) do transportu publicznego (autobusy, pociągi), zaliczając oczywiście samoloty, pociągi towarowe, barki oraz rurociągi.

Wydawałoby się, że samoloty, pociągi, autobusy chłoną większość energii stosowanej w tym sektorze, przy czym, w rzeczywistości, ich udziały procentowe są stosunkowo małe, około 12% energii elektrycznej pochłaniają samoloty i około 5% energii odnosi się do pociągów i autobusów. Samochody osobowe, i transport ciężarowy pochłaniają zaś większość kosztów energii.

W ciągu ostatniego stulecia, uzależnienie od samochodów spalających paliwo na bazie ropy naftowej stało się elementem definiowania amerykańskiego stylu życia, przynosząc nam liczne korzyści. W 2007 roku, samochody, motocykle, ciężarówki i autobusy pojechały prawie 3 biliony mil a to droga równowartości jazdy do słońca i z powrotem i to aż 13,440 razy. W ciągu najbliższych 20 lat, łączna ilość mil przejechanych przez Europejczyków ma wzrosnąć o 40%, zwiększenie popytu na paliwa a także na energię.

Dziwi fakt, że samochody chodź zasilane są paliwem ciekłym – benzyną, zużywają też energię elektryczną. Niestety nie da się zatankować samochodu bez uprzedniego użycia dystrybutora. Cała produkcja paliw ciekłych jak ich dowóz odbywa się z wykorzystaniem transportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>